איך לבחור צבעים לאירוע שלכם

צבעים ומשמעותם ואיך הם ישפיעו על האירוע. בריידי בלוג

 

כשאנחנו נכנסים לחדר, מסתכלים על מישהו ברחוב או בוהים בשלט חוצות בפקקים הדבר הראשון שאנחנו רואים הוא צבעים. מעיל אדום של אישה מושך מיד את העין והיא נתפסת כסקסית, שובבה. זהב משתייך אצלנו ישירות לסמל של יוקרה… וכן הלאה. לצבעים יש את היכולת להעלות אצלנו אסוציאציות מיידיות, להשפיע על מצב הרוח שלנו ואפילו לקבוע איזה קצב יהיה לאירוע שלנו (אדום יקפיץ אותה, ירוק ירגיע, ורוד תאמינו או לא, עלול לעצבן).

אז כמו שכבר בטח הבנת, לבחירת הצבעים לאירוע שאת מארגנת יש חשיבות גבוהה לקביעת אופי המסיבה. בואו נתחיל מהגדרת אופי וסגנון המסיבה. האם נרצה מסיבה דינמית? רומנטית? קלאסית? מיסטית?  רגועה?

בבלוג הזה נשים דגש על צבע הדגש : צבע הדגש הוא צבע דומיננטי אשר יופיע במוקדים שונים בחלל ויגרום לאווירה אותה תרצו להשיג ולאנשים להגיב בהתאם. לכל צבע דגש תמצאו הצעה לצבעים משתלבים איתם תוכלו להשתמש כצבעי הרקע המרכזיים בחלל או לשלבם כצבע שלישי.

וודאו שהצבעים שבחרתם זמינים לכם בכל האביזרים והמוצרים שאיתם תרצו להשתמש ומכאן הדרך למסיבה מושלמת  קצרה.

 

הצבעים והתחושות שהם יוצרים:

ורוד  – לאהבה ורומנטיקה. הצבע הורוד מייצג את אנרגית האהבה, פתיחות הלב, נתינה, רגישות, רומנטיקה ושמחה (תלוי בגוון). הצבע הורוד, כמו הירוק הוא צבעה של צ’קרת הלב. מתאים ליצירת אווירה רומנטיות וכשרוצים להתחבר לאנרגיות של אהבה. היזהרו משימוש יתר בורוד כי עודף ממנו עלול לעצבן…

צבעים משתלבים: לבן, חום/קרם, בננה, זהב וירוק. 

אדום – להמריץ את הקהל ולהניע לפעולה.  הצבע האדום הוא מרכז האנרגיה הבסיסי. האדום ימריץ אנשים ויניע לפעולה, אך במקרה של עודף אדום בסביבה הוא עלול לעודד אותם לעזוב במהרה. שלבו את האדום בנגיעות באביזרים ואזורים שסביבתם נדרשת הנעה לפעולה אך בשום מקרה אל תשתמשו בו כצבע רקע דומיננטי, כי הוא עלול להשפיע על אנשים בכל מיני דרכים כמו לדוגמא להעלות את לחץ הדם, להביא לתגובות וכו’.

צבעים משתלבים: לבן, תכלת, זהב

כחול – לאינטראקציה גבוהה בין אנשים.  הצבע הכחול אמנם משקף קרירות אך הזוהר שלו דומיננטי וחזק. הוא אחראי על הקול, על התקשורת, טלפתיה והשראה. הוא יגרום לאנשים מסביב להיות כנים ואמיתים עם עצמם ועם הסביבה. הצבע הכחול הוא המרגיע מבין כל הצבעים ולכן לא מומלץ להשתמש בו במקומות בהם נדרשת אנרגיה גבוהה כמו רחבת הריקודים או אזור פתיחת המתנות. לעומת זאת, שלבו אותו באזור בו נדרשת אינטראקציה גבוהה בין אנשים כמו סביב שולחן האוכל, בקבלת הפנים או באזור המיועד לטקסים ומשחקים.  

צבעים משתלבים: חום, לבן, ורוד

צהוב: עליזות וקלילות :  הצהוב ידוע כצבע המעודד אינטלקטואל, חכמה וידע. הצבע הצהוב המקושר לשמש משפיע על כוח הרצון, על השליטה במהלך חיינו, ויכולת קבלת החלטות. הוא מעורר את יכולת השיפוט, הניתוח ובהירות מחשבה. לא הייתי ממליצה להשתמש רק בו במסיבה, אלא רק במקרה אחד… אם תחליטו להביא מרצה- הרצאה- הצהוב יביא את הבנות לריכוז מקסימלי. אם במהלך המסיבה מתוכנן מהלך הדורש קבלת החלטות, הצבע הצהוב יעזור לקבל את ההחלטה, גם לאורחות הכי הססניות ויהפוך את המאורע לעליז וקליל!

צבעים משתלבים: בננה, חום, ורוד.

כתום – צבע הידידות, הרגשות והשמחה. הצבע הכתום הוא צבע של שמחה, התחדשות, התרגשות ותקשורת. והוא מצוין לעידוד  אינטראקציה חברתית ומגע בין אנשים. בכל מקום בו תשלבו כתום תצמח אנרגיה תזזיתית , ריגוש והפתעה.  הוא מייצג את צ’אקרת המין המשקפת יצירתיות ותשוקה מכל סוג ומשפיעה על תכונות כגון אומץ לב, התלהבות,  מומלץ להעצים אותו כשהמסיבה מתחילה לגווע…כשהאנרגיה יורד או השעמום מתחיל.

צבעים משתלבים: חום, לבן, ירוק

ירוק – תחושת הזדהות והתפתחות. בכל מקום שיש בו ירוק, יש התפתחות. הצבע הירוק מייצג את יסוד העץ והוא מביא עמו צמיחה והתפתחות, מעודד בריאות. הוא מסמל איזון ושלווה, שפע וריפוי. כשמשתמשים בצבע הירוק כצבע דגש, קל יהיה ליצור תחושת הזדהות, וחיבור למאורע הרגשי. ולכן הוא מתאים מאד גם לשימוש באירועים בהם יש line up מוגדר מראש וגם בנקודות שיא מרגשות באירוע, הזקוקות לחיזוק.

צבעים משתלבים: לבן, חום בהיר, בננה, זהב

חום בהיר – לתחושה של יציבות. הצבע החום מייצג את יסוד האדמה ומעודד יציבות ובטחון, הזנה ותמיכה. צבע המקושר לאמא אדמה, אמהות, הזנה. מומלץ להשתמש בצבע החום כאשר רוצים להגביר את תחושת הביטחון ורוצים לשדר יציבות, כך שאם אתן מארגנות מסיבה לנערה ביישנית ומופנמת, או אם האורחים שלכם לא ממש מכירים אחד את השני, זה הצבע הנכון להשתמש בו.

צבעים משתלבים: תכלת, אדום, לבן, בז,

חום כהה, בורדו – לרצינות ודרמטיות. בצבעים הכהים תמיד משתלב הצבע השחור. הם סוגרים על השטח והכל מרגיש קטן וחנוק. הם משדרים רצינות ודרמטיות ויוצרים הפרדה ברורה בין יום ולילה. התחושה בחללים כהים היא שסודות אפלים קיימים במקום. השתמשו בצבעים הללו, אם נפשכם חפצה במסיבה אפלולית ומסתורית.

צבעים משתלבים: לבן, אפור, תכלת.

סגול – לחיזוק הצד הרוחני. סגול הוא  צבעה של צ’אקרת העין השלישית ומעודדת חיבור לרוח ולאינטואיציה. משפיעה על יכולת הדמיון וחיבור פנימי . השתמשו בו לארגון מסיבה מיסטית, או באזורים בהם תשחקו במשחקים אשר דורשים התחברות לאינטואיציה או חיזוק הצד הרוחני של האורחות.

צבעים משתלבים: כתום, לבן, ורוד, אפור.

לבן – לאירוע טהור. הצבע הלבן מייצג טוהר וניקיון אך גם את הריק, המשמעות היא ששימוש יתר יגרום לתחושה של ריקנות ויכול גם ליצור בלבול. מומלץ להשתמש בו כצבע רקע אבל תמיד לשלב איתו את אחד מצבעי הדגש המתאימים.

 צבעים משתלבים: כל צבע שתרצו.

שחור – להעצמה ולתחושה קלאסית. שחור  הוא צבע של עוצמה, כח ומסתורין. במערב לשחור יש קונוטציה של אבל, מגיה שחורה אך במזרח הוא מסמל עצמה וגם שליטה בעיקר של הרוח בחומר (חגורה שחורה בקרטה, למשל), הוא מייצג צמצום והוא סופח.תמיד מומלץ לשלב את השחור בעוד צבע. והוא בהחלט יפה ליצירת עניין משתמשים במוקד כח אחד מרכזי בחלל האירוע. מומלץ לשלב צבע דגש נוסף.

צבעים משתלבים: לבן, תכלת, כסף, זהב.

 

 

עכשיו כל שנותר הוא להחליט איזה סוג של אירוע אתם מתכננים ולבחור את הצבע בהתאמה…

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות
גלילה למעלה